Тотальний перехід на захищені носії. Встигніть підготуватися!

Тотальний перехід на захищені носії. Встигніть підготуватися!

Електронний підпис, Податкова звітність
Обов'язкове використання е-підпису на захищених носіях в Україні відтерміновано до 31 березня 2022 року. Про це повідомив пресофіс Міністерства та Комітету цифрової інформації на своєму офіційному сайті. Нагадуємо, раніше Постанова КМУ № 193 від 3 березня 2020 р. передбачала, що з 5.03.2022 кваліфікованим підписом (КЕП) може вважатися лише електронний підпис, що зберігається на захищеному носії (засіб КЕП) та використовує кваліфікований сертифікат. Якщо найближчим часом не будуть внесені зміни до податкового кодексу, то подавати звітність в електронній формі можливо буде лише при використанні КЕП (відповідно до Статті 421, п.5). Також без КЕП буде неможливо працювати з тендерними майданчиками, медичними інформаційними системами та входити до електронного кабінету платника. Діючі електронні підписи, що збережені не на захищених носіях, після 31.03.2022 року, автоматично перестануть вважатися кваліфікованими. Таким підписом можна буде користуватися лише в системах,…
Читати далі...
Щодо застосування КЕП у системі закупівель Prozorro

Щодо застосування КЕП у системі закупівель Prozorro

Бухгалтер та комп'ютер, Електронний підпис
Голова тендерного комітету та його члени не мають оформленого КЕП на момент затвердження плану закупiвель. Як діяти у такому випадку, адже цей документ необхідно оприлюднити протягом 5 днів? Чи можна накладати КЕП керівника організації на позиції плану закупівель під час їх публікації в електронній системі Prozorro?   Як передбачено ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2020 р. № 922-VIII (далі — Закон № 922), закупівлю здійснюють відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом 5 днів з дня їх затвердження. При цьому для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб) (ч. 1 ст. 11 Закону № 922). Водночас до функцій тендерного комітету або уповноваженої особи…
Читати далі...
Використання КЕП після 7.11.2020: що і для кого зміниться?

Використання КЕП після 7.11.2020: що і для кого зміниться?

Електронний підпис
7 листопада 2020 року закінчується перехідний період, коли одночасно в Україні можна було використовувати ЕЦП та КЕП. Закон №2155 «Про електронні довірчі послуги» набув чинності 7 листопада 2018 року. Він ввів поняття кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та скасував — ЕЦП. Упродовж двох років з моменту набуття чинності нових норм діяв перехідний період, коли платники податків могли використовувати ЕЦП, а по закінченню строку дії змінювати їх на КЕП. Перехідні два роки збігають саме 7.11.2020 року. Чи зможу я працювати зі своїм КЕП після 7.11.2020 року? Ключі, отримані у нашому КНЕДП ЦСК “Україна” після 7.11.2018 р., відповідають вимогам Закону № 2155. Це і є КЕП, який надалі може використовуватися під час подання звітності, електронного документообігу та ідентифікації на державних порталах. Щодо зберігання КЕП на захищених носіях У ст. 18 Закону про ЕДП говориться…
Читати далі...