Веб – сервіс СОТА а також програма M.E.Doc підтримують сертифікати декількох АЦСК, в тому числі і АЦСК «Україна»
Про підтримку сертифікатів АЦСК “Україна” іншими програмами радимо з’ясувати у постачальника даного програмного забезпечення.
КЕП — це кваліфікований електронний підпис, що видається з 7.11.2018 року. До 7.11.2018 року усі підписувачі отримували електронно-цифровий підпис (ЕЦП), а відповідно до Закону усі видані ЕЦП чинні до закінчення їх терміну дії, а усі КЕП повинні зберігатися виключно на захищених носіях.
Розглянемо на прикладі
Якщо ви отримали свій підпис (ЕЦП) у вересні 2018 на два роки, тобто до вступу Закону, то ви і надалі можете ним користуватися для подачі звітності та обміну документами, а ж до закінчення його терміну дії — до вересня 2020 року. Але якщо у вас відбудуться зміни щодо даних організації, або ж підписувачів, наприклад у жовтні 2019 року, тоді вам необхідно буде отримувати вже КЕП, а КЕП повинні зберігатися виключно на захищених носіях.
Якщо ви отримали свій підпис (КЕП) у березні 2019 року, то, відповідно до Закону, ваші секретні ключі повинні вже зараз зберігатися на захищеному носієві.
Тобто, усі хто отримував ЕЦП, можуть дійсно користуватися ним до закінчення його терміну дії, але у випадку продовження чи перевидачі буде видаватися вже КЕП, який повинен зберігатися на захищеному носієві.
Виробник | Драйвери |
Автор | Не потрібно |
IIT (Алмаз-1К) | Потребує встановлення драйверів: EUinstall.exe та EKAlmaz1cInstall.exe |
AVEST | Потребує встановлення драйверів: SetupAvestKeyTools_1.2.0.156.exe |
EFIT | Потребує встановлення драйверів: EfitKeysToolForEfitkey.exe |
Авжеж! Користуватися програмою “M.E.Doc” та веб – сервісом “СОТА” можна перебуваючи в абсолютно будь-якій точці планети, від користувача буде потрібно лише наявність комп’ютера, ЕЦП і інтернету (Wi-Fi).
Найбільш вдалим рішенням є саме веб – сервіс “СОТА”, який не потребує “прив’язки” до конкретного комп’ютера. Дані користувача зберігаются на серверах розробника, оновлення відбувається автоматично та вся інформація надійно захищена від сторонніх осіб.
Увійдіть в розділ Адміністрування – Керування кодом доступу і виберіть вкладку Код доступу, натисніть кнопку Завантажити, після цього у вікні завантаження з’являться всі доступні коди доступу. Натисніть Ок і Зберегти. Готово!
Також є альтернативний спосіб – завантаження коду доступу із текстового файлу з сайту medoc.ua
Увійдіть на сторінку завантаження коду доступу на офіційному сайті medoc.ua, введіть ваш код ЄДРПОУ або ІПН, потім натисніть Завантажити файл
Далі відкрийте файл (ЕДРПОУ)*.txt, та скопіюйте (Ctrl+C) вміст цього файлу. Після цього вставте (Ctrl + V) все скопійоване у вкладку Код доступу і натисніть кнопку Зберегти.
В “M.E.Doc”
В “СОТА”
Для завантаження сертифікатів ЕЦП виконайте наступне:
Сертифікати автоматично з’являться у вкладці Встановлені сертифікати і програма відразу запропонує налаштувати комплект підпису документів. З переліку що випадає виберіть відповідальних осіб.
Ознайомтеся з відеоінструкції з завантаження сертифікатів
Для завантаження сертифікатів ЕЦП виконайте наступне:
Сертифікати автоматично з’являться у вкладці Встановлені сертифікати і програма відразу запропонує налаштувати комплект підпису документів. З переліку що випадає виберіть відповідальних осіб.
Ознайомтеся з відеоінструкції по завантаженню сертифікатів
У веб – сервісі СОТА
У веб-сервісі СОТА
Іноді в роботі приймального порталу ДФС трапляються збої і перевантаження а також можуть проводитися планові регламентні роботи з обслуговування системи обробки в результаті чого квитанції про реєстрацію ПН / РК можуть бути отримані з затримкою або не отримані зовсім. В такому випадку ми радимо звернутися до контролюючого органу з проханням відправити квитанції або самостійно дізнатися статус реєстрації ПН / РК за допомогою відправки відповідного запиту з M.E.Doc.
https://youtu.be/rlUz7KYa0Sk
Вам необхідно виконати наступне:
Зробити це можна двома способами:
Подивитися відеоінструкцію
2. Можна відправляти окремі запити через Довідки державних органів– Інформаційна довідка.
Формат ключів, який підтримує портал «Є-Дата» http://e-data.gov.ua/, відрізняється від формату ключів АЦСК «Україна». Для того щоб використовувати ключі та сертифікати, видані АЦСК «Україна», на порталі «Є-Дата», Вам необхідно виконати їх конвертацію.
Для конвертації необхідно завантажити архів «KeyConverterSetup.zip», розпакувати його і в створеному каталозі «KeyConverterSetup» запустити програму конвертації «KeyConverter.exe».
Веб-сервіс СОТА дозволяє підприємцю вести Книгу обліку доходів та витрат в електронному вигляді, і не витрачаючи зайвого часу на її основі створювати та подавати декларацію. Як створити декларацію для підприємця? Користуючись веб-сервісом СОТА, можна швидко і просто створювати декларацію, підписувати цифровим підписом і подавати до контролюючого органу в електронному вигляді.
Ознайомтесь з відеоінструкцією
Є питання?!
Наші фахівці з радістю на них дадуть відповідь за телефонами гарячої лінії або в нашому офісі!
Чекаємо Вас! 🙂