M.E.Doc

Програма M.E.Doc та вебсервіс СОТА підтримують сертифікати усіх найвідоміших АЦСК, , наприклад таких як:

 • АСЦК Україна
 • АЦСК MasterKey
 • АЦСК ІДД ДПС
 • АЦСК ПриватБанк
 • АЦСК Інформаційні системи
 • АЦСК ДержКазначество

Та інші

Користуватися програмою “M.E.Doc” та веб – сервісом “СОТА” можна перебуваючи в абсолютно будь-якій точці планети, від користувача буде потрібно лише наявність комп’ютера, електронного підпису і інтернету (Wi-Fi).

Найбільш вдалим рішенням є саме веб – сервіс “СОТА”, який не потребує “прив’язки” до конкретного комп’ютера. Дані користувача зберігаються на серверах розробника, оновлення відбувається автоматично та вся інформація надійно захищена від сторонніх осіб.

Увійдіть в розділ Адміністрування  Керування кодом доступу і виберіть вкладку Код доступу, натисніть кнопку Завантажити, після цього у вікні завантаження з’являться всі доступні коди доступу. Натисніть Ок і Зберегти. Готово!

Також є альтернативний спосіб – завантаження коду доступу із текстового файлу з сайту medoc.ua

Увійдіть на сторінку завантаження коду доступу на офіційному сайті medoc.ua, введіть ваш код ЄДРПОУ або ІПН, потім натисніть Завантажити файл

Далі відкрийте файл *.txt, та скопіюйте (Ctrl+C) вміст цього файлу. Після цього вставте (Ctrl + V) все скопійоване у вкладку Код доступу і натисніть кнопку Зберегти.

Якщо дію попереднього електронного підпису вичерпано:

 1. Отримавши нові сертифікати кваліфікованого електронного підпису, про це треба повідомити Податкову службу України, а саме, якщо Ви отримали комплект підписів “Печатка + Директор” тоді буде достатньо відправити форму J1300204 яка знаходиться у меню Довідки державних органів – Інформаційна довідка – Файл – Інша довідка.
 2. Якщо Ви отримали комплект підписів “Печатка + Директор + Бухгалтер”, тоді треба відправити вищевказану форму J1300204, підписавши її підписом печатки та директора, а сертифікат бухгалтера треба відправити окремо, за допомогою формі J1391103

Якщо дію попереднього комплекту підписів ще не вичерпано:

У цьому випадку достатньо відправити лише форму J1391103 додавши до неї всі нові сертифікати, але зверніть увагу що підписати цю форму треба обома комплектами підписів, тобто тими, дія яких добігає кінця та новими.

У відповідь окрім стандартних квитанцій про результат обробки, Податкова повинна надіслати користувачу документ J1391099 Повідомлення про набуття статусу суб’єкта електронного документообігу.

Іноді в роботі автоматизованої системи прийому та обробки електронної звітності ДПС трапляються збої, перевантаження або можуть проводитися планові технічні роботи тому квитанції про реєстрацію ПН / РК та податкової звітності можуть бути отримані зі значною затримкою або не отримані зовсім. Спробувати самостійно дізнатися статус реєстрації ПН / РК можна відправивши відповідний запит до Єдиного реєстру податкових накладних з меню Довідки державних органів – Файл – Створити – Довідку в СЕА ПДВ – J/F1300107 Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних. У разі, якщо Податкова не надсилає ані витяг ані квитанцій до звітності, рекомендуємо звернутися безпосередньо до самої ДПСУ.

Програма M.E.Doc є системою електронного документообігу між контрагентами і контролюючим органом та створена з метою спрощення процесу формування та подачі електронної звітності. Рішення про прийняття або відхилення звіту приймається безпосередньо контролюючим органом. Зазвичай причина, з якої звіт було відхилено вказано у тексті квитанції розділу Виявлені помилки:. Якщо зміст причини відхилення не вказано або є додаткові запитання, слід звернутися до самого контролюючого органу.

Вам необхідно виконати наступне:

 1. Відкрийте будь-яку вихідну податкову накладну.
 2. Виберіть Файл – Показати бланк.
 3. Виберіть Файл – Властивості.
 4. У відкритому вікні перейдіть у вкладку Додатково, виберіть місяць і в стовпці Початок інтервалу і кінець інтервалу вкажіть значення, наприклад 1000 і 2000.
 5. Натисніть кнопку “Зберегти”.
 6. Скопіюйте ПН / РК, натисніть F5 (Оновити поля) та F6 (Перерахувати документ) та відправте документ на реєстрацію.

Для того щоб запросити зареєстровані контрагентом ПН/РК з ЄРПН, увійдіть до меню Облік ПДВ – Звірка документів з ЄРПН, в лівій частині інтерфейсу оберіть интервал дат, який охоплює дати виписки бажаних ПН/РК (не більше ніж 30 днів) та натисніть “Відправити запити” у центральній нижній частині інтерфейсу. Періодично перевіряйте наявність нових повідомлень.

У таблиці посередині міститься інформація щодо наявності отриманих витягів а таблиця вишче відображає кількість наявних документів у програмі M.E.Doc та фактичну кількість зареєстрованих ПН/РК відповідно до витягів.

Термінальний режим роботи – організація мережевої роботи програмного комплексу, яка передбачає розміщення всіх даних користувача на центральному сервері без встановлення клієнтських робочих станцій на кожне окреме робоче місце.

1. Встановіть серверну частину програмного комплексу.

2. Для каталогу, в якому встановлено програмний комплекс, потрібно відкрити доступ для читання користувачами файлів.

3. З робочого місця користувача відкрийте загальнодоступний мережевий каталог на серверному комп’ютері, в якому встановлена серверна частина програми.

4. На робочий стіл користувача створіть ярлик файлу ezvinet.exe

Відправка електронної звітності до контролюючих органів за допомогою програми M.E.Doc передбачає створення, деяке налаштування та використання електронної пошти.

Оскільки проста та детальна інструкція з налаштувань таких поштових скриньок як Gmail та UKR.NET вже присутня у програмі, розглянемо приклад налаштування для поштового сервісу meta.ua.

1. Перейдіть до поштового сервісу webmail.meta.ua та створіть електронну поштову скриньку заповнивши всі необхідні поля особових даних користувача.

2. Праворуч у верхній частині знайдіть розділ “Налаштування” та перейдіть до нього. Підтримка

3. Перейшовши до розділу налаштувань, знайдіть та перейдіть до розділу Налаштування РОР3/SMTP сервераПідтримка

4. Оберіть пункт Дозволити доступ за протоколом POP3/SMTP. (Можливо буде необхідно ввести код перевірки Captcha)Підтримка

5. Після налаштування поштової скриньки, перейдіть до програми M.E.Doc а саме розділу Адміністрування – Параметри системи – Електронна пошта та введіть адресу та пароль скриньки до однойменних комірок. Зверніть увагу! Потрібно заповнити ТІЛЬКИ адресу та пароль, всі інші поля програма M.E.Doc заповнить автоматично.

6. Після налаштування, щоб впевнитися у правильності зроблених налаштувань, натисніть кнопку Перевірити з’єднання. Якщо все зроблено вірно – з’явиться повідомлення про успішну перевірку з’єднання.

 

На цьому все! Приємної роботи з M.E.Doc! 🙂

Електронний підпис АЦСК «Україна»

Так! Електронний підпис АЦСК “Україна” підтримується на всіх найрозповсюдженіших державних ресурсах України, наприклад таких як майданчик держзакупівель Prozorro, Електронний суд, Міністерство внутрішніх справ України, Державна казначейська служба України, Електронний кабінет перевізника, Державні послуги онлайн та інші.

Переважна більшість ресурсів державних послуг онлайн для роботи з кваліфікованим електронним підписом будь-якого АЦСК потребують встановлення бібліотеки підпису “ІІТ Користувач ЦСК-1” до веб-браузера. Перед початком роботи увійдіть до налаштувань вашого веб-браузера (рекомендовано Google Chrome), знайдіть та встановіть додаток “ІІТ Користувач ЦСК-1”.

Пряме посилання на додаток в магазині Google https://chrome.google.com/webstore/detail/ііт-користувач-цск-1-бібл/jffafkigfgmjafhpkoibhfefeaebmccg

Від 07.11.2018 року кваліфікований електронний підпис (КЕП) можна отримати ЛИШЕ за умови особистої присутності підписанта.

Якщо до закінчення терміну дії вашого діючого електронного підпису залишається (ЕП) 45 днів – Вам доступна можливість замовити ЕП на новий термін на основі діючих сертифікатів, не відвідуючи офіс представництва АЦСК.

Для цього потрібно сплатити рахунок, сформувати заявки на нові сертифікати у програмі M.E.Doc або веб сервісі СОТА та надіслати їх до АЦСК “Україна”.

 

За наявності можливості автоподовження дії ЕП програма M.E.Doc відобразить повідомлення, виділене червоним кольором та кнопку “Сформувати заявки”. Якщо з якихось причин Ви не бачите даного функціоналу, увійдіть до меню “Сервіс” та оберіть пункт “Автоматичне продовження сертифікатів“.

Є думка, що токени потрібні тільки бюджетникам, а для всіх інших вони не обов’язкові!

Для того, щоб правильно відповісти на це запитання необхідно звернутися до Закону України “Про електронні довірчі послуги”. Зокрема, в ньому йдеться про те, що кваліфікований електронний підпис (КЕП) пройшов перевірку та отримав підтвердження, якщо особистий ключ зберігається в засобі КЕП. Відповідно до цього ж закону, засіб КЕП – це апаратно-програмний, апаратний пристрій чи програмне забезпечення, що відповідає вимогам цього закону.

Тобто, не зважаючи на те, хто використовує КЕП, для того, щоб він вважався дійсним, його необхідно зберігати у засобах КЕП, які мають експертний висновок Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації. Всі токени, що представлені у нашій крамниці, мають такий висновок, на відміну від звичайних флешок з паролем.

Скасування сертифіката є достроковим припиненням його чинності. Скасовані сертифікати поновленню не підлягають. Скасування здійснюється на підставі заяви, яка подана у письмовій формі або у формі електронного документа.

Електронна заява на скасування сертифіката КЕП формується засобами програмного забезпечення M.E.Doc, СОТА, Звіт Корпорація, підписується КЕП власника сертифіката і надсилається на е-адресу ТОВ “ЦСК “Україна”.

Для скасування сертифіката за заявою в письмовій формі до офісу ЦСК “Україна” подається письмова заява встановленого зразка, засвідчена особистим підписом підписувача-власника сертифіката.

Заяву може подати:

 • підписувач-співробітник юридичної особи з документом, що посвідчує особу (тільки для скасування власного сертифікату КЕП);
 • фізична особа з документом, що посвідчує особу;
 • керівник юридичної особи або співробітник організації з документом, що посвідчує особу та документом, що підтверджує його повноваження, для скасування сертифікату печатки організації.

У разі звільнення працівника підприємства, або зміни його посади керівник підприємства може повідомити ЦСК “Україна” про зміну ідентифікаційних даних, як це передбачено ст. 25 ЗУ «Про довірчі електронні послуги», і сертифікат буде скасовано.

Поновлення сертифіката можливе лише для заблокованих сертифікатів, термін дії яких не закінчився. Скасовані сертифікати поновленню не підлягають.

Для поновлення чинності сертифіката до офісу ЦСК “України” подається письмова заява встановленого зразка, засвідчена особистим підписом підписувача-власника сертифіката.

Заяву може подати:

 • підписувач-співробітник юридичної особи з документом, що посвідчує (для поновлення власного сертифікату;
 • фізична особа з документом, що посвідчує особу;
 • керівник юридичної особи або співробітник організації з документом, що посвідчує особу та документом, що підтверджує його повноваження, для поновлення сертифікату печатки організації.

Електронні ключі ТОВ «АВТОР»

Ні.

Для роботи захищених носіїв Secure Token достатньо базового набору драйверів операційної системи Windows, отже додаткового програмного забезпечення не потрібно.

Спосіб генерації секретного ключа на захищений носії (токен) залежить від АЦСК у якому користувач бажає отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП). Наприклад, якщо Ви бажаєте отримати КЕП в АЦСК «Україна», тоді згенерувати секретний ключ можливо за допомогою програми M.E.Doc або веб сервісу СОТА.

Якщо Ва бажаєте отримати КЕП іншого АЦСК, звернутися за консультацією щодо генерації секретних ключів на токен слід до обраного АЦСК.

Якщо Ви є клієнтом АЦСК «Україна», для генерації секретного ключа на захищений носій (токен) замість актуального файлового потрібно скористатися програмою M.E.Doc або веб сервісом СОТА.

Меню Адміністрування – Сертифікати – Заявки на сертифікат – Створити – Замінити чинні  та у вікні генерації обрати відмітку Зберегти секретний ключ на захищений носій.

Так, по-перше стандартний пароль, заданий виробником на кожному токені – 12345678, його обов’язково потрібно змінити до або після генерації секретного ключа на токен. По-друге, після 7 спроб невірного вводу паролю носій блокується, що передбачає генерацію нового секретного ключа та отримання сертифікатів.

Маєте запитання?

Зв’яжіться з нами у будь-який зручний для Вас спосіб, та отримайте детальну консультацію від експертів нашої крамниці