Що таке захищений носій КЕП?

Захищений носій ключової інформації (Токен) – це пристрій, призначений для безпечного зберігання ключів кваліфікованого електронного підпису (КЕП). По суті це апаратно-програмний засіб КЕП, виконаний у вигляді токена – USB-пристрою, зовні схожого на  звичайний Flash накопичувач або смарт-карти (пластикової картки з чіпом).

Переваги захищених носіїв КЕП

Ідентифікація користувача

  • Захищений носій можна розпізнати лише як апаратний носій, тобто він не відображається як звичайна флешка.
  • Обмеження на кількість спроб підбору пароля: 7 разів. Це захищає ключ від несанкціонованого використання в разі втрати носія.

Підвищена безпека

  • Для кожного ключа використовується окремий захищений носій. Підміна ваших КЕП неможлива.
  • Генерація особистого ключа відбувається в середині токена, ключ існує в єдиному екземплярі.

Надійність

  • Особистий ключ ніколи не залишає носій. Таким чином копіювання ключа неможливе.

Захищені носії (Token)

Від сертифікованого українського виробника ТОВ “АВТОР”

Смарт-картка Crypto Card-337

*Потребує використання додаткового пристрою

Захищений носій у вигляді картки з чіпом об’ємом пам`яті 36 Кб від виробника ТОВ “Автор”.

0
грн.

Електронний ключ Secure Token - 338 М

Захищений носій у пластиковому корпусі з об’ємом пам`яті 36 Кб від виробника ТОВ “Автор”.

0
грн.

Електронний ключ Secure Token - 338 S

Захищений носій повністю в металевому корпусі та об’ємом пам`яті 36 Кб від виробника ТОВ “Автор”

0
грн.

Електронний ключ Secure Token - 337 К

Захищений носій з металевим USB-роз`ємом та об’ємом пам`яті 36 Кб від виробника ТОВ “Автор”.

0
грн.

Електронний ключ Secure Token - 337 F

Захищений носій з додатковим об’ємом пам`яті 16/32 Gb від виробника ТОВ “Автор”.

0
грн.

FAQ

Відповіді на найчастіші запитання щодо роботи з Token

Є думка, що токени потрібні тільки бюджетникам, а для всіх інших вони не обов’язкові!

Для того, щоб правильно відповісти на це запитання необхідно звернутися до Закону України “Про електронні довірчі послуги”. Зокрема, в ньому йдеться про те, що кваліфікований електронний підпис (КЕП) пройшов перевірку та отримав підтвердження, якщо особистий ключ зберігається в засобі КЕП. Відповідно до цього ж закону, засіб КЕП – це апаратно-програмний, апаратний пристрій чи програмне забезпечення, що відповідає вимогам цього закону.

Тобто, не зважаючи на те, хто використовує КЕП, для того, щоб він вважався дійсним, його необхідно зберігати у засобах КЕП, які мають експертний висновок Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації. Всі токени, що представлені у нашій крамниці, мають такий висновок, на відміну від звичайних флешок з паролем.

Вся справа в тому, що Україна готується до підписання угоди з Євросоюзом про взаємне визнання системи електронних довірчих послуг. Щоб підписати цю угоду необхідно адаптувати компоненти української системи електронної довіри відповідно до вимог ЄС. Для цього розроблено новий Закон України “Про електронні довірчі послуги”, у якому йдеться про захист особистого ключа КЕП.

Підписання угоди зробить можливим взаємне визнання електронних довірчих служб. Це означає, що документи, які видані в Україні та підписані КЕП, будуть визнаватися в ЄС. Це дасть можливість здійснювати транскордонні транзакції з використанням КЕП.

Сертифікат КЕП містить в собі інформацію про варіант зберігання секретного ключа (ідентифікатор), а будь-який контролюючий орган бачить це. Так, останнім часом, для тих, хто ще не використовує токени, у квитанціях від податкової є попередження про те, що ключ повинен зберігатися на захищеному носії.

По-перше — токен захищений паролем, кількість спроб введення невірного пароля – обмежена! По-друге — ключ ніколи не залишає сховище, а тому скопіювати його з токену не можливо. По-третє — зберігання ключа на захищеному носії  відповідає вимогам чинного законодавства та стандартам Європейського Союзу.

Якщо ви використовуєте для зберігання свого КЕП звичайний накопичувач або будь-який не захищений носій інформації, ваш секретний ключ можуть скопіювати, а ви про це навіть не дізнаєтесь. Під час роботи з токенами, скопіювати секретний ключ неможливо, а втрату самого захищеного носія користувач виявить відразу. Так, це дасть змогу миттєво заблокувати КЕП і не дати зловмиснику скористатися ним.

Так, на токени діє гарантія від виробника. З умовами гарантійного ремонту або заміни пристрою можна ознайомитись за посиланням: https://www.avtor.ua/ukr/servis.html

Вартість на токени встановлюється виробником пристроїв. Наша компанія реалізує захищені носії за рекомендованою виробником ціною.

Зважаючи на те, що пароль встановлено безпосередньо на захищений носій, а не на секретний ключ, він підходитиме до всіх ключів, що зберігаються на пристрої. Відповідно до Закону “Про електронні довірчі послуги” — користувачі електронних довірчих послуг зобов’язані забезпечувати конфіденційність та неможливість доступу інших осіб до особистого ключа.

Те ж можна сказати і про зберігання печатки разом з ключем директора. Якщо необхідно підписати документи печаткою, потрібно передати носій співробітнику разом з ключем директора, а це скомпрометує його.

Маєте запитання?

Зв’яжіться з нами у будь-який зручний для Вас спосіб, та отримайте детальну консультацію від експертів нашої крамниці