Наші експерти підготували для Вас корисне відео у якому розповідають як складати нову звітність за допомогою M.E.Doc!

Нагадуємо, що наказом від 15.12.2020 р. №773 було затверджено нову об’єднану звітність з ПДФО, військового збору та ЄСВ.

Наказ набрав чинності з 01.01.2021 р. і ми вперше почнемо подавати оновлену зарплатну звітність вже за І квартал 2021 року. Термін подання – 40 днів, тобто фактично почнемо подавати з 1 квітня по 9 травня включно.

Саму нову звітність нам треба буде подавати поквартально, але в кожному такому квартальному розрахунку є зобов’язання, які відповідають окремому місяцю. Тож пройдемося по деяких особливостях, які пов’язані з новою звітністю.

На відміну від проєкту, підхід щодо заповнення реквізитної частини розрахунку законодавець спростив. Але додав новий статус розрахунку!

І так, за принципом податкового розрахунку, тобто податкової декларації, є звітна, звітна нова і уточнююча форми. Тобто відомі нам за принципом ф. №1ДФ. Але є ще новий вид форми – «Довідковий». Що це таке?

Після оприлюднення звітності у бухгалтерів часто виникало питання: що робити, якщо людина в січні захворіла чи в березні, або в лютому пішла на пенсію? Ні Пенсійний фонд, ні Фонд соціального страхування не може побачити їх нарахування, щоб у системі пройшли відповідні нарахування страхових виплат. Як в цьому випадку працювати?

Для цього й існує форма, яка отримала статус «Довідковий». Тобто, якщо працівник захворів, приніс лікарняний листок у лютому, щоб фонд визнав розрахунок я подала для нарахування допомоги, де працівник хворів (умовно для прикладу, з 5 лютого), візьмемо вже поточний звітний період, до 25 лютого. Я отримала лікарняний в лютому чи в березні. Ситуація тут дуже цікава. Я подаю розрахунок Фонду, Фонд би мав його затвердити перед тим, як дати мені гроші. Аналогічна ситуація, якщо мій працівник звільняється 25 лютого, бо набрав статусу пенсіонера у зв’язку із досягненням віку 60 років. Людина звільняється та йде на пенсію, відповідно вона має прийти, щоб їй призначили пенсію, Пенсійний фонд щось має побачити.

Так ось власне форма довідковості у статусі звітна, ще раз «звітна» «довідкова» (запам’ятали два одночасних показника!), подається мною не з метою фіксації зобов’язання, а з метою інформування про окремі доходи нараховані в окремих місяцях.

Статус довідкової відображає нарахування в розрізі тих місяців, які потрібно подати у зв’язку з призначенням страхової виплати чи пенсії.